S čím pomáhá psyllium a jak se správně užívá

Psyllium je léčivá rostlina a její semínka velmi pozitivně ovlivňují činnost trávicího ústrojí. Pokud vás trápí potíže s vyprazdňováním a trpíte často na zácpu, určitě byste ho měli začít užívat. Pomáhá také s redukcí tělesné hmotnosti a to nejen díky tomu, že upravuje zažívání, ale dokáže také na hodně dlouho dobu zasytit. Jak jej správně užívat a v jakých formách?

psyllium se dá přimíchat i do čerstvého džusu

Rozpustná vláknina s velmi nízkou kalorickou hodnotou

Psyllium je vlastně rozpustná vláknina a má velice nízkou kalorickou hodnotu. Proto se doporučuje užívat při redukci váhy. Pomáhá ale i s dalšími jinými https://archiv.ihned.cz/c1-66005030-cinane-nas-podvedli-tovarnu-postavime-s-jinymi-investory-rika-cesky-vedec-ktery-se-chysta-vyrabet-prevratny-typ-baterie věcmi a zejména pak jde o výborný prostředek, jak se zbavit zácpy a upravit si pravidelné zažívání. Účinkuje také jako skvělý prostředek pro snížení hladiny cholesterolu v krvi, snižuje tělesnou hmotnost, stolici upravuje tak, že ji dokáže změkčit a zároveň zvětší její objem. Tím výrazně ulehčuje špatné vyprazdňování, doporučuje se i při hemoroidech nebo při problémech se zažíváním u těhotných žen.

pomůže se špatným zažíváním

Vláknina v něm obsažená čistí také střevní stěny od zbytků potravy a může pomoci i při průjmech. Snižuje plynatost a působí jako účinná prevence proti rakovině tlustého střeva. Mimo to ale napomáhá i pacientům s hypoglykémií a velmi příznivě se podílí na snižování krevního tlaku. Tělo tak zbaví mnohých toxinů a pro zdravý životní styl je tak téměř nepostradatelné.

Jak jej užívat

Pokud se rozhodnete psyllium rozpouštět v tekutině, například smíchat ho s vodou, vytvoří se hustý gel, který je pro mnohé velmi obtížné pozřít. Mnozí uživatelé mají ze začátku velký problém s tím, hustý gel do sebe vůbec dostat, citlivým jedincům se dokonce může úplně na začátku objevit dávivý reflex. Tak jako na všechno i na tohle se dá zvyknout, možností užívání je však naštěstí více. Pokud vám nebude příjemné psyllium vypít – smíchat se ale dá nejen s vodou ale i šťávou, čajem nebo džusem, můžete si jej v jeho sypké formě přimíchat například do jogurtu, do kaše nebo do polévky. Důležité je vždy ho užívat alespoň půl hodiny před jídlem a poté ještě zapít dostatečným množstvím vody.

Category:

Related Posts