Krycí plachta se nepokládá na hladinu bazénu na ozdobu

Chcete si pořídit bazénovou plachtu Chlorito.cz pouze z důvodu, aby tu vytvářela lepší estetický dojem v době, kdy je venku zataženo? Proč ne, plachty mohou mít blankytně modrou barvu a simulovat modrou hladinu i tehdy, pokud venku prší, a modrá barva může vypadat v kontrastní zeleni zahradního trávníku vkusně, ale to není jediný důvod, proč se plachty kupují.

Samozřejmě vás ihned napadne, že plachta chrání hladinu před prachem, před listím ze stromů, hmyzem a dalšími nečistotami a předměty, co poletují vzduchem, to jistě, a tím pádem se také tolik neznečišťuje voda a šetří se tím bazénová chemie i provoz filtrace, ale ještě jeden důvod pro pořízení plachty by tu byl. A to poměrně nenápadný a pro někoho docela malicherný. Odpařování vody.

bazénové dno

Víte, kolik vody se vypaří z vašeho bazénu?

Máte zjištěno, kolik vody se vám z bazénu vypaří za jeden den? V době, kdy je hladina odkrytá, ať už se v bazénu koupete, anebo ne, se za 24 hodin vypaří do ovzduší z bazénu o průměru 4 metry (což je standardní rozměr nadzemních nádrží) přibližně 60 až 65 litrů vody (dle vlhkosti a teploty vzduchu). Kdybyste tuhle vodu museli do bazénu doplnit, vyšlo by vás to v přepočtu na vodné a stočné přibližně na 7 korun.

déšť na hladině bazénu

Kvůli sedmi korunám se přece nezblázníte, mávnete nad tím rukou, jenže co když je bazén v provozu půl roku, od poloviny dubna do poloviny října? Za tu dobu už to bude téměř 1 300 Kč. A pokud budete provozovat tímto stylem bazén pět let, při současných cenách vodného a stočného doslova vyhodíte za tu dobu téměř 7 tisíc korun. A to už není zanedbatelná částka, nemyslíte?

Odečtete-li od toho cenu krycí plachty, stále máte v kapse značnou úsporu, a to jen díky obyčejné plastové fólii s bublinkami. Pokud s ní budete zacházet opatrně, vydrží vám i déle, než pět let, rozhodně to není věc na jednu koupací sezónu.

Category:

Related Posts