Pro pohodlí řidiče


Pokud jezdíte často autem, nemohli jste si nevšimnout, kolik je na našich cestách kamionů. Sice by měl být omezený jejich pohyb alespoň přes víkend, ale kamióny, které převáží potraviny mají výjimku a že jich je. Kamióny zabezpečují dodávky potravin a jejich řidiči stráví v kamionu převážnou část své pracovní doby. Často přespávají přímo v kamiónech na odpočívadlech k tomu určených, a tak není divu, že leckterý kamión je uvnitř vybaveny jako pokoj, lépe řečeno ložnice. Je i k tomu přímo určený prostor v kabině řidiče, kde je schovaná postel, ale nejen pohodlná matrace slouží k pohodlí řidiče. Prostor je malý, a tak je potřeba využít každého místa a zaplnit jej praktickými odkládacími poličkami, na které lze odložit mobil ale třeba i sklenici s pivem, pokud řidič ví, že bude pokračovat v jízdě až za dlouhou dobu.

kamion

Řídit auto jako je kamion, to je velká zodpovědnost, protože autonehoda s kamiónem bude mít mnohem horši následky, proto je potřeba, aby byl řidič v dobré kondici, k čemuž určitě přispěje i kvalitní spánek v kvalitně vybaveném prostoru kabiny, kde řidič přespává na svých dlouhých cestách. Protože každý řidič má většinou přidělený svůj kamión, není divu, že se jej snaží co nejvíce zpříjemnit.

kamion

V malém prostoru kabiny se dá vykouzlit velice praktické, a přitom pohodlné zázemí jak na dlouhé cesty za volantem, tak na noční přespávání na odpočívadle. Nejen postel a matrace, ale i odkládací poličky do kamionu třeba od firmy Convoytruck. Protože kam si odložit mobil, a přitom jej mít po ruce, nebo tablet, který slouží místo přenosné televize? Mít jej po ruce, a přitom jej ve spaní neshodit, to může být v malém prostoru velký problém. Jste řidič z povolání? Nepodceňujte povinné přestávky a neporušujte předpisy, mohlo by se vám to těžce nevyplatit. A delší přestávka je ideální na vydatný spánek.

Category:

Related Posts