Pěkná zeleň

Myslím si, že je opravdu mnoho lidí, kteří chtějí mít pěkné prostředí a aby všechno zelené okolo bylo krásně udržované. Znám totiž případy, kdy jsou nějaké vesnice, kde se vůbec zeleň okolo neudržuje. Znám to, protože jdu třeba kolikrát se synem na procházku a chceme jít přes louku k lesu. Jenomže ta louka je tak zarostlá, nikdo se o ni vůbec nestará ani neobdělává, že se tam opravdu nedá projít. Kolikrát mi to hodně vadí a já si říkám, že kdybych měla nějaký zahradní traktůrek, tak to pojedu sama posekat. Protože tohle se mi opravdu nelíbí. Navíc se tam drží taky různá klíšťata.

Mám moc ráda přírodu.

Vy si možná říkáte, že takhle neošetřovaná zeleně alespoň je úkrytem pro zvířata. To máte sice pravdu, ale takto neudržovaná zeleň je bohužel opravdu úplně všude. Takže se potom tady opravdu přemnožují různí hraboši, kteří tady zase ničí všechno ostatní. Proto jsem alespoň ráda, že mi moje sestřenice řekla, že u nich v Brně se zeleň udržuje. Udržování zeleně v Brně se opravdu vyplatí, protože když jsem tam byla naposledy, tak bylo léto a všechno zelené tam bylo krásně udržovaná. A mně osobně se to hodně líbilo a byla jsem překvapená, když mi sestřenice řekla, že v Brně se udržuje zeleň opravdu často.

Zeleň by se měla udržovat.

A prý obden se tam chodí všechno kontrolovat a všechno je tam krásně zelené a květiny rostou, takže okolí je taky samozřejmě pěkné barevné díky barvě rostlin. Někdy jsem až záviděla. Naše vesnice a vedlejší město to takhle nemá, což je tedy hodně škoda. Protože u nás není zeleň tak pěkně udržovaná jako v Brně. Proto jsem si řekla, že zkusím s lidmi od nás z vesnice sepsat nějakou petici a dát ji starostovi, že my si ve vesnici taky přejeme, aby naše vesnická zeleň byla taky pěkně upravená a hlavně, aby byla opravdu pravidelně udržovaná. Já sama jsem totiž taková, že si taky doma na své zahradě zeleň pěkně udržuji. Jsme hodně pracovitá, takže u mě na zahradě se nic špatného neděje. A jsme tak rád, že všichni mi mou velkou a udržovanou zahradu chválí. Beru si prost asi příklad z Brna. Údržba zeleně v Brně je totiž opravdu skvělé a mě se to líbí.

Category:

Related Posts