K některým havarijním situacím vyjíždí instalatéři ihned

Když vám vysadí plynový kotel

Na závadu plynového kotle se přichází obvykle v průběhu topné sezóny. Je to celkem logické, neboť nikdo z nás neuvádí do provozu kotel v červenci, kdy spíše uvítáme chlazení klimatizačním okruhem. Jakmile však kotel vypoví službu, je to důvod k okamžitému zásahu instalatérů v rámci havarijního servisu, kde každé otálení může znamenat ohrožení osob, zvířat a rostlin v obytném prostoru.

instalatér na toaletách

Kromě výjezdů k havarijním situacím se však provádí i další pracovní činnosti v souvislosti s plynovými kotli, je to např. oprava některých drobných závad, které snesou odklad, pravidelné revize a také údržba a jejich čištění. Pochopitelně sem patří i výměna kotle za nový, pokud ten stávající přestane být bezpečný a spolehlivý. Kromě plynových kotlů můžete instalatéry v Ostravě požádat i o pracovní činnosti ohledně dalších plynových spotřebičů, jako jsou ohřívače vody (karmy), plynové trouby a pece, plynové sporáky a plynová nástěnná topidla (Gamat).

uzávěr vody

Když se vám ucpe odpad

Představte si, že jste právě před chvílí dokončili úklid celého bytu, zejména pracné šůrování kuchyně, toalety a koupelny. Vše se leskne čistotou a krásně voní, a za odměnu si jdete dopřát něco dobrého k snědku, například smažený bramborák. Začnete loupat brambory a postupně je strouhat na struhadle, když si povšimnete, že vám neodtéká voda z dřezu. Máte-li odpad propojený s koupelnou, v koupelně to taktéž nebude žádná sláva.

Možné je, že zrovna právě teď se vám zanesla kanalizace před domem natolik, že potřebuje provést radikální údržbu, navíc v přípravě bramboráku nelze pokračovat, protože se kuchyňský dřez naplnil vodou a její hladina se ani po půl hodině nemění. A to je vhodná chvíle zvednout telefon a povolat instalatéry na zásah. Ti zjistí, zda je neprůchodný jen odpad v bytě, anebo je nutné jít dál, až do kanalizačního systému, který může být zanesený např. bahnem, kameny nebo kořeny stromů, které do kanalizace prorůstají.

5/5 - (2 votes)
Category:

Related Posts