Je v pořádku být introvert

A je to naprosto v pořádku, být rád sám. Všichni lidé chtějí někdy vypnout, neexistuje člověk, který by se cítil ve společnosti mnoha lidí stále dobře, určitě někdy nastane, nebo třeba nastala chvíle, kdy chtěl být sám a potřeboval si urovnat myšlenky v hlavě. I ten největší extrovert chce být někdy sám a přemýšlet sám nad sebou a nenechat ostatní mu do toho nijak zasahovat, a to je naprosto v pořádku. Věřte, že je to normální, protože naše mysl není úplně určena k tomu, abychom byli neustále ve společnosti někoho jiného a povídali si. Člověk musí někdy odpočinout a hodně společenského kontaktu také škodí, člověk musí být někdy sám se sebou a na to někdy zapomínají lidé, kteří mají například děti nebo třeba přítele či přítelkyni.

relax

To, že je někdo ve vztahu nemusí totiž nutně znamenat to, že by měl s daným člověkem být neustále a neměl by se od něj ani hnout. To je naprostá blbost. Pokud je někdo ve vztahu, tak to znamená jen a pouze to, že má člověka, kterému se může svěřit kdykoliv bude chtít, se kterým tráví volný čas, ale ne veškerý volný čas.

sama

Člověk by si měl někdy udělat chvíli jen sám na sebe a vyčistit si tak hlavu, protože to je to, co lidé potřebují nejvíce. Být sám se sebou a užít si čas sám. To je velmi důležité, pokud si chcete zanechat jakési duševní zdraví. Proto když už cítíte, že chcete být sami, tak hold buďte. Zrušte všechny schůzky, zrušte si práci, pokud pracujete s lidmi. Zrušte i tu rodinnou večeři s tchýní, ona počká. Všechno počká, vy absolutně nemusíte dělat něco, co vám není po chuti. Život je jen váš, a tak se k němu také chovejte. Pokud nemáte energii a kapacitu, zařiďte si to opravdu tak, abyste byli chvíli sami, obzvlášť pokud máte právě děti a jste s nimi neustále. Pokud jako pár nemáte ani chvíli klid, také se to počítá. Zajeďte si někam na samotu u lesa a užijte si společný čas ve dvou (nebo sám).

Category:

Related Posts