Umí muži obecně lépe řídit?

Řidičů je spousta, protože mít auto v dnešní době je skoro nutnost, protože dostat se někam vlakem nebo autobusem chce ani ne tolik peněz, ale spíše hodně času, protože mnohdy mívají autobusy a vlaky zpoždění a člověk musí bohužel počítat, že může kamkoliv dojet pozdě. Proto si lidé dělají většinou řidičské průkazy už ve svých osmnácti letech, kdy mohou začít řídit, protože to je pro ně zkrátka nejlepší řešení. Většinou se řidičský průkaz dostává od rodičů právě k osmnáctým narozeninám, protože se rozhodně nejedná o nic levného, a tak to lidé spojují s oslavou tohoto velkého milníku života a dávají to svým dětem k narozeninám.

auto

Navíc je nejlepší si řidičák udělat brzy, protože jak je mozek čerstvý a je na to i více času, všechno jde snáz, než kdyby se to dělalo třeba později a člověk by u toho ještě pracoval. Takto je to nejlepší řešení a je to také velmi běžné řešení (u rodin, které na to ale samozřejmě mají prostředky).

Řidiči jsou dobří a špatní, ale autoškolu udělali všichni, takže museli asi splnit nějaká kritéria k tomu, aby zvládli závěrečné jízdy, takže zas tak hrozní nejsou. Ono spíše člověk začne dělat pořádné chyby paradoxně až když je vyježděný, protože to nebere zas tolik vážně a nevadí mu dělat větší přestupky, což by takto samozřejmě být nemělo. Paradoxně noví řidiči řídí mnohem lépe než staří řidiči, kteří by měli mít i více zkušeností, ale někteří jezdí naprosto proti předpisům, což je škoda.

auto

Také se říká, že umí řídit lépe muži než ženy. To právě není moc pravda, ženy sice možná neumí odhadnout místo kolem sebe během parkování, ale rozhodně dodržují více předpisy a toto vlastně znamená umět lépe řídit. Muži jezdí hodně přes rychlost, ale to z nich rozhodně nedělá dobré řidiče, to je jasné. Umět dobře řídit přeci znamená jezdit podle předpisů a tak, abych neohrozil ostatní a nezapříčinil nějakou bouračku. Ženy si na toto dávají více pozor a to, že jezdí opatrně opravdu neznamená, že neumí řídit, ba naopak.

Category:

Related Posts