Práce jako účetní

Máte doma nějaký počítač nebo tablet? A umíte s ním zacházet úplně nejlépe, jak můžete? Pokud ano, tak máte vyhráno, protože já jsem asi pravý opak. Vzpomínám si, jak jsem jednou žádala v práci, abych mohla dělat pomocnou účetní. Řekla jsem si, že pomocná účetní nemusí zase úplně na sto procent umět zacházet s počítačem. Ale opak byl pravdou. A abych se vám přiznala, tak jsem byla opravdu v šoku, když po mě zaměstnavatel chtěl, abych uměla úplně všechno, jako klasická účetní. Jenomže já jsem jim řekla, že nechci být účetní, ale jenom pouze pomocná účetní, že bych byla pravá ruka. Jenomže prý tohle nepřipadalo v úvahu.

Musím doplnit své znalosti s počítačem.

A řekli mi v práci, že kdyby byla účetní nemocná nebo potřebovala si někam odskočit, takže prý já ji zaskočím ve všem, co dělá klasická účetní. Jenomže tohle jsem nechtěla, protože já nejsem vystudovaná účetní. Chtěla jsem být pouze jenom jako asistentka nebo něčí pravá ruka. Bohužel jsem z této práce tedy musela odejít. Informační technologie takhle ve velkém stylu opravdu není nic pro mě. Takže jsem šla pracovat zase zpátky, kde jsem pracovala, ovšem ale na jiné pracoviště. Jsem zástupkyně vedoucí jednoho obchodu, kde se prodává elektronika. A tam taky informační technologie je, ale ne v tak velkém rozsahu, jako byla ve firmě účetnictví.

IT dokonale bohužel nerozumím.

Sice práce ve firmě mě hodně baví, ale opravdu jsem si přála změnit místo, abych náhodou neměla někdy syndrom vyhoření. Informační technologie je pro tu důležitá, proto vám doporučuji, dávejte ve škole pozor, ať umíte s počítačem a s informační technologiemi pořádně zacházet. Opravdu se vám ro vyplatí, i když třeba nikdy nechcete pracovat s počítačem nebo informačními technologiemi. Třeba v budoucnu se vám to bude hodit nebo se svými znalostmi na počítači někoho skvěle oslníte a budete si připadat dobře a dokonale, že něco umíte.

Category:

Related Posts