IT a člověk

Když se tato zkratka z nadpisu vysloví, každý si ihned představí počítač. Je to tak nějak spojeno dohromady, proč to už není nějak podstatné. Důležité je to, že IT není jen počítač, ale všechno kolem včetně a hlavně internetu. Pokud potřebujeme jakoukoli informaci, je vysoce pravděpodobné, že ji na internetu najdeme, pokud ovšem víme, jak zadat dotaz. Pokud ano, informační dálnice je nám otevřena.  

Není snad člověka, který by nesurfoval. Nejvíce když je u internetu poprvé. Zvědavě prochází všechny weby, nakukuje na stránky a jen tak si to všechno prohlíží. Bez účelu, jen proto, aby viděl. Teprve pak začne něco seriózního dělat. Nebo hrát hry. Obojí je možné.  

deska v PC

Obrovská výhoda internetu jsou právě informace a jejich množství. Když jsem kdysi něco potřeboval do povídky, tak jsem musel utíkat do knihovny a vyhledat patřičnou literaturu. Tam pracně hledat to, co chci. Někdy kniha nebyla, takže se čekalo, než ji pošlou, pokud to vůbec fungovalo. Dnes již povídky nepíši, a to je škoda, protože bych měl požadovanou informaci po ruce za pár sekund. Jenže autorů už je tolik, že to považuji za zbytečné. Určitě jsou lepší. 

Když se tak po té informační dálnici podíváte, máte dojem, že nic nezůstalo skryto. Pokud víte, kde hledat, najdete skoro všechno a ani nemusíte na dark web. I když je fakt, že tam je toho více. Jenže pokud to tam neumíte, tak je zbytečné se tam vůbec snažit dostat.  

vnitřek počítače

Práci s internetem se učí už i děti ve škole, a tak je zcela přirozené, že v tomto oboru jsou lepší než rodiče, a i než jinak moudří prarodiče. Ti se naopak od svých vnoučat a pravnoučat v technologiích něco přiučí. Někdo se s IT spřátelí ihned a někdo je rád nemá. Jenže se jim bohužel v dnešním světě nevyhne. To by se musel odstěhovat tam, kde není žádná civilizace a živit se lovem. Jenže, jde to vůbec ještě? Což to vyzkoušet… 

Category:

Related Posts