Peníze nebo štěstí?

Možná si říkáte, že se vám vyhýbá štěstí, protože nemáte moc peněz, ale jak se to změní v momentě, kdy zjistíte, že vám umřel čtyřicetiletý soused, protože měl skrytou vadu srdce, nebo že malému synovi vašeho kamaráda diagnostikovali leukémii. Správně, štěstí nezáleží na penězích, ale je to o zdraví. Finanční situace má totiž vždycky řešení, ale některé nemoci jsou bohužel konečná, neexistuje léčba.

peníze

Pokud se dostanete do finančních problémů, měli byste se co nejrychleji řešit. Finanční problémy se nikdy nevyřeší samy a pokud se jejich řešení budete dlouhodobě vyhýbat, je exekuce vaší jistou budoucností. Budoucností, kterou nechcete zažít, do které svou rodinu každopádně nechcete zatáhnout.

Pro řešení vašich finančních problémů jsou tady banky, ale pokud už máte u banky vroubek a za sebou exekuci, pro pomoc tam nechoďte. Ale naštěstí jsou tu i nebankovní společnosti, u kterých budete mít větší šanci půjčku nebo hypotéku získat. Vždy ale dobře zvažte, zda výše splátek a hlavně doba splátek není nad vaše možnosti a zda nebude lepší se další půjčce vyhnout.

peníze

Peníze jsou samozřejmě důležité, potřebuje nakupovat potraviny, oblékat se a někde bydlet a pokud se dostáváte postupně do mínusu, měli byste rychle zjišťovat všechny možnosti, jak tento stav zarazit. Možná bydlení v menším bytě, možná sestěhování se k rodičům nebo prarodičům, případně pronajmout jeden pokoj. Není to příjemné řešení, ale než se dostat do dluhů a exekucí, je třeba slevit z našeho komfortu a situace radikálně řešit.

Neříkejte, že šťastné a veselé jsou minulostí hypotekybezregistru.cz, protože Vánoce přece nejsou o hromadě dárků a plném stole jídla, které ke konci už ani nechce jíst a nezřídka se vyhazuje. Užívejte si přítomnosti všech vašich blízkých a radujte se že jste zdraví, radujte se z každého dne. Nekazte si to tím, že máte jen pár korun do výplaty.

Category:

Related Posts