Půjčte si na pozemek

Každý, kdo chce stavět, potřebuje především parcelu určenou k takové stavbě, stavební materiál a obvykle i nějakou tu techniku, nářadí a řemeslníky. A to pochopitelně znamená, že dotyčný potřebuje v první řadě jedno – peníze. Protože vše dosud zmíněné nemá šanci sehnat, dokud za to náležitě nezaplatí, nic z toho se našim lidem neposkytuje bezplatně.

Jenže když ono to stojí přímo strašné peníze. To není něco, co by se pořídilo za pár stovek nebo tisícovek. Tady jde klidně i o miliony. A porovnáme-li to s příjmy našich lidí, snadno zjistíme, že na to prostě jen tak někdo nemá.

balíčky dolarů

A tak si ti, kdo chtějí stavět, zkrátka často peníze půjčují. Aby měli čím platit právě ve chvíli, kdy je jim to zapotřebí, s tím, že to splatí dodatečně.

Jenže přijít do nějaké banky, říci, že si potřebujeme koupit třeba kus pozemku, a hned si odsud odnést peníze určené k tomuto účelu je nereálná představa. Tak to tu nefunguje. V bankách se musí nejprve podat žádost, pak se musí dostatečně kvalitním způsobem doložit vše, co zaručuje schopnost žadatele splácet, pak se musí počkat na schválení a až poté teoreticky přichází výplata poskytnutých peněz. Pokud tedy žadatel prokáže svoji bonitu dostatečně. Jinak má smůlu.

dolary v kapse

A když někdo nemá se žádáním o půjčku šanci uspět, když je jisté nebo aspoň nadmíru pravděpodobné, že mu v bance nic nepůjčí, přichází vhod nebankovní hypotéka na pozemek, která se dá získat o poznání jednodušeji. Tady se totiž musí jenom poskytnout nemovitá záruka splácení, aby žadatel uspěl. A díky ní pak uspěje, i kdyby to s ním jinak vypadalo docela bledě.

Díky záruce splácení v podobě nemovitosti tu prostě získá potřebné velké peníze leckdo. A jakmile je získá, může si koupit vybraný pozemek a pustit se do stavby. Pak už mu v tom vůbec nic nebrání. A proto jsou nebankovní poskytovatelé půjček se svými hypotékami na trhu tak potřební.

Category:

Related Posts