Chuť na sladké je člověku přirozená, proto také navštěvujeme cukrárny

Také vás někdy chytne „mlsná“, typická chuť na sladké, kdy váš mozek netvoří dostatek serotoninu, a vy zrovna potřebujete být čilí a aktivní? Stává se vám, že se špatně vyspíte, třeba i o víkendu, chcete vyrazit ven na procházku nebo projížďku na kole a potřebujete nějaký vhodný doping? Nemusíte zrovna sahat po kávě, pokuste se doma trochu zacvičit, udělat pár dřepů, shybů a kliků, zvedat činku, pokud ji máte při ruce, a pak byste mohli zajít do cukrárny.

dort s jahodami

Připadá vám hloupé dopovat se dortíky, když to není zrovna ideální příměr zdravé snídaně?

Zdravé dorty

Dorty jsou mnoha zastánci zdravé výživy považovány za něco naprosto nevhodného, ovšem záleží na úhlu pohledu a zejména na ingrediencích, které se k jejich výrobě použijí. Kupříkladu lze využít celozrnnou mouku namísto bílé, rafinovaný řepný cukr lze nahradit cukrem hnědým, např. třtinovým, případně melasou či sladěnkou z ječmene, čokoládovou polevu můžete zhotovit z karobu, který neobsahuje teobromin nebo kofein, a dort z celozrnné mouky může být také ovocný s jahodami, malinami, broskvemi atd. Možností přípravy cukrovinek v tomto duchu je celá řada a lidé to určitě ocení, když jim jasně předložíte složení svých výrobků. A kdo ve svém úsilí nabízet zdravé dorty v Hradci Králové setrvá, může se stát nejúspěšnější a vyhlášenou provozovnou široko daleko.

chutný a zdravý dort

Dorty pro celou rodinu

Zdravý ovocný dort si můžete nechat zhotovit i na zakázku v rámci rodinných oslav a můžete jím poctít vaše rodiče, prarodiče nebo ratolesti. Dorty na přání se zhotovují na objednávku v určitém časovém předstihu a je to docela běžná služba zákazníkům.

Pochopitelně je možné požádat i o dorty svatební, které bývají větších rozměrů, a s patřičnou výzdobou, jejíž vzhled a téma si můžete zvolit sami a cukrářům je barvitě popsat. Bez svatebního dortu si stěží dokážeme svatbu představit, a bude-li dort navíc zhotoven ze zdravých ingrediencí, nebudete si muset vyčítat, že jste vašim hostům předložili něco nevhodného.

Category:

Related Posts