Zajímavá věda.

Vždycky jsem si říkala, že až budu dospělá, tak bych chtěla být vědkyně nebo něco podobného. Jenomže Nejdeme všem se to lehce říká, že by chtěli být tím lepším, ale potom to bývá tak, že se nikomu ten sen bohužel nesplní. A já jsem patřila k tomu druhému. Můj sen se mi taky nesplnil. Měla jsem opravdu hodně ráda čtení a vědu a už jako malá holka jsem velice vyhledávala odborné knihy. Asi je pravda, že do mých šesti nebo sedmi lety jsem si velice ráda prohlížela knihy, kde byly velice krásné obrázky. Jenom že postupem času jsem to už přestala mít ráda a raději jsem četla.

I planeta má mnoho tajemství.

Opravdu pořádně a kvalitně číst jsem se naučila asi až v devíti letech, kdy jsem četla už opravdu skoro jako profesionál. Protože jsem taky říkala své mámě, že bych chtěla být učitelka anebo vědkyně. A řeknu vám, že věda je opravdu velice zajímavý obor. Není to jenom o tom, že se stále učíte. Věda je taky o tom, že to musíte pochopit, protože nic není zadarmo, a to ani znalosti. Tak jsem si řekla, že když se budu ve škole opravdu hodně snažit a potom si udělám maturitu a potom vysokou školu, že bych opravdu mohla být vědec. Jenomže tohle se bohužel nestalo.

Věda je zajímavá.

Sice mám dvě maturity, ale na vysokou školu mě nikdy bohužel nevzali, asi jsem na to neměla vůbec žádné znalosti nebo opravdu nevím, čím to mohlo být. A jsem z toho velice smutná a nešťastná, ale co mohu dělat. Asi to takhle osud chtěl, takže pracuji nyní v bance a nedělám žádnou vědu, ale někdy mě to zamrzí a říkám si, kde bych asi tak byla, kdybych udělala svou oblíbenou vysokou školu. Ale když to tak vezmu, tak druhou stranu mi moje znalosti přeci nikdo nevezme. Moc ráda stále čtu odborné články, hlavně mám ráda historii a taky nějaké sci-fi, ale věřte mi, že nejraději mám fakta. baví mě to a říkám si, že bych alespoň mohla vést nějaký zájmový kroužek. 

Category:

Related Posts