Podmořský svět

Jako malá holka jsem velice ráda četla knihy a bylo mi jedno, o čem ty knihy jsou. A byla jsem hlavně ráda, kdy jsem třeba k narozeninám anebo na Vánoce či k svátku dostala nějakou knihu. Možná jsem byla asi jediné dítě z rodiny, které mělo rádo knihy, když jsem dostala na různé svátky nebo narozeniny. A například když byly Vánoce, tak jsem dostala třeba pět knih. Samozřejmě, že mě bavily ze začátku pouze samé pohádky anebo takové krásné příběhy, které končí vesele. Postupem času jsem se taky začala přeorientovávat na encyklopedie. Protože mě velice zajímal život všech zvířat. A to hlavně ti podmořští živočichové. Zajímala jsem se o takovou vědu, která se zajímá o mořskou biologii. Abych vám pravdu řekla, tak je to velice zajímavý obor, který jenom tak nikdy neuvidíte. Pokud nemáte takové základní znalosti, tak vás to možná ani nebude tolik lákat.

Bakterie jsou i ve vodě.

Protože pokud budete mít skvělé základní vědecké znalosti o podmořském světě, tak mi věřte, že vás to postupem času bude opravdu více zajímat, protože tomu nebudete ani chtít věřit. Mořský svět je věda sama o sobě. Je to věda, o které by se měl dozvědět alespoň trošičku každý člověk. Protože si myslím, že mnoho lidí ani neví, co to na světě všechno ještě je.

Co vy a podmořská biologie?

Myslím si, že je opravdu málo vědeckých knih, které jsou lidem a širší veřejnosti dostupné. Podle mého názoru by mělo být více knih, zaměřené k vědění, abys mnoho lidí uvědomilo, v jakém světě to žijeme. Není to jenom pohádka anebo červená knihovna, ale je to je krutá realita, se kterou bychom si my jako lidé měli umět poradit. Nebo co si o tom myslíte vy, že je toho na zemi tolik, že mnoho lidí o tom ani neví? Proto je tady od toho věda a vědci, kteří nám ukazují svět jinýma očima. A proto si myslím, že by lidé se měli více vzdělávat, aby vědci dávali své znalosti světu více.

Category:

Related Posts