Zakrslý králík

Skvělý společník může být i malý zakrslý králíček nejen pro děti. Díky tomu se mohou děti naučit zodpovědnosti a lásky ke zvířatům. I tenhle malý tvor bude vyžadovat Vaši pozornost a péči. Položte si otázku, zda je to vhodný mazlíček právě pro Vás? První věc, kterou je třeba vzít v úvahu dříve, než si králíčka půjdete koupit, je, že žije dlouho. Na rozdíl od různých drobných hlodavců se domácí zakrslý králík dožívá 8 až 12 let. Takže tenhle mazlíček rozhodně není na chvilku. Králíčci jsou vhodným domácí mazlíčkem pro rodiny s dětmi, co byste měli vědět, je že i králíčci dokážou navázat velmi úzké vztahy s členy rodiny. Péče o ně vypadá nenáročně, ale opak je pravdou, bude vyžadovat váš čas a péči. Pokud jste připraveni na všechny jedinečné vlastnosti a potřeby králíků, budete se moci těšit z jejich skvělé společnosti.

 

Zakrslý králíčci

 

Výběr králíka není jen o vzhledu a prvním dojmu, dobrým výběrem se můžete vyhnout zdravotním komplikacím mazlíčka. Měl by být čilí, mít jasné čisté oči, lesklou srst a neměl by mít žádné známky oděrek a drobných poranění. Prověřit si chov, ze kterého králíka kupujete, by mělo být na místě. Správný druh klece je důležitý. Měla být dostatečně prostorná, pro jednoho králíka. Základní vybavení je místo pro schování králíčka – takže domeček, miska – nejlépe keramická, napáječka a seník. Ač se to nezdá, Jsou to čistotní tvorové. Nadšený bude, pokud ho čas od času vezmete ven na čerstvou trávu do nějakého výběhu, ale pozor aby se nenafoukl.

 

Zakrslý králíček

 

Dostatek vody a sena je nejdůležitějším prvkem pro spokojený život mazlíčka. Je třeba obohatit stravu pestrou a čerstvou zeleninou nebo ovocem, které jsou zdrojem spousta vitamínů. Přilepšení může být i vložení větvičky z ovocného stromu, o který si brousí zoubky. Nezapomeňte na péči o srst a drápky. Vyčesat a ostříhat, i to se stane součástí Vaší péče o králíčka.

Category:

Related Posts