Malinký králík

Vzpomínám si, když můj syn chtěl mít malého králíčka. Abych pravdu řekla, taky jsem vůbec nevěděla, kde syn na tohle přišel, protože u nás v rodině nikdo žádného malého králíka neměl, takže jsem se hodně divila, odkud přišel na to, že by chtěl mít malého králíčka. Sice mi to ze začátku syn nechtěl vůbec říct, ale potom to začalo z něj lézt jako chlupatého králíka nebo chlupaté deky. A nakonec mi syn řekl, že jeho kamarád má doma dva malé králíčky. A na tom by ještě nebylo nic špatného, dokud by jeho máma mému synovi nutila, aby si vzal domů jednoho králíka, aby si ho měl jako domácího mazlíčka.

Kdo by králíčkům odolal.

A to tehdy synovi bylo devět let a musím říct, že jsem byl asi ještě natolik hloupý, že řekl, že králíka doma chceme. Nevěděla jsem, co mám dělat. Protože jsem na králíka doma neměla vůbec žádnou klec. Ani jsem neměla žádné krmení, takže jsem nemohla vědět, jak se ani o takového králíka pořádně postarat. Jako malá holka je jsem doma měla pouze jenom samé křečky nebo myšky. Anebo taky samozřejmě psa, ale králíka nikdy. Dokonce jsem taky slyšela, že péče, a hlavně strava o králíka je velice důležitá. A také složitá je prý jeho píče o srst. A já jsem nechtěla mít na svědomí to, že se třeba stane něco zvířeti, o které pečuji.

Králíčci jsou roztomilí.

Takže jsem si řekla, že se prvně naučím něco o životě a stravě malých králíků, než si potom domů vezmu nějakého malého králíka. A světe div se, během týdne jsem se naučila všechno o tom, jak žijí králíci. A tak nyní doma máme opravdu krásného králíčka. Je to velký miláček rodiny. a mnoho lidí má rádo zvířata, jako například malé křečky nebo i další malá zvířátka, se kterými se doma jistě nikdy nudit nebudete. Zvířata taky jsou velmi prospěšná pro naše zdraví, protože snižují tlak. Tohle je prý dokonce i vědecky doloženo. No, možná je to pravda nebo ne, ale já tomu určitě věřím. 

Category:

Related Posts