Co musíte navštívit při návštěvě New Yorku?

New York patří na vrchol žebříčku nejlidnatějších měst USA. Dělí se na Manhattan, Brooklyn, Queens, Staten Island a Bronx. Nejvíce zajímavých míst, které jsou turisticky nejoblíbenější se nacházejí na Manhattanu. New York určitě stojí za to navštívit, i když musíte být připraveni, že realita se zpravidla liší od toho, co vidíte v amerických filmech a seriálech. V městě je díky vysokému zalidnění spoustu odpadu, špíny, bezdomovců a podobně. Když tohle všechno ale pomineme, určitě si New York sjeho svéráznou kulturou zamilujete.

NY

Co tedy musíte v New Yorku při své dovolené určitě navštívit?

  • Central park

Nejnavštěvovanější park New Yorku, i když svou rozlohou není ten největší. Uprostřed Manhattanu tak dostanete kus krásné přírody, kde si můžete vypít kávu, zaběhat si, udělat si hezké fotky nebo jen tak posedět na trávě s přáteli.

  • Chinatown

Čínská čtvrť v srdci New Yorku, kde se soustředí čínské obyvatelstvo. Můžete navštívit obchody s autentickým čínským zbožím a ochutnat vynikající asijskou kuchyni.

  • Památník 9/11

V místě, kde dříve stávalo World Trade center se nyní nachází rozsáhlý památník pro uctění objetí teroristického útoku z 11. září 2001.

  • Fifth Avenue

Pro milovníky módy a nákupů je 5th Avenue povinnou zastávkou. Navíc ji nelze minout. Jedná se o dlouhou ulici, které se táhne celým centrem Manhattanu. Kromě toho se tu nachází třeba Rockefeller Center nebo New yorská veřejná knihovna.

  • Empire State Building

Jedna z nejvyšších budov světa, která má 102 pater. V současnosti je turisty navštěvován především kvůli dechberoucí vyhlídce, na kterou je přístup.

New York

  • Governors Island

Při návštěvě tohoto ostrova si vychutnáte úžasný výhled na všechny výškové budovy na Manhattanu a také na Brooklyn.

  • Socha svobody

Měděná socha, která se stala symbolem svobody pro americké obyvatelé, se nachází na Liberty Island a je snadné se k němu dostat.

Category:

Related Posts