S čím můžete počítat u tekutých tapet

Tekuté tapety si lidé začali zhotovovat před mnoha tisíci lety, uvádí se, že pochází z Japonska, takže nejde o žádný úžasný objev moderní doby. Dnes se pouze tato technologie více rozšířila do povědomí lidstva i díky lepší informovanosti a trh je nyní zásoben mnoha zajímavými vzory, z nichž mnohé vás mohou dokázat oslovit. S čím lze u tohoto řešení výzdoby interiéru počítat?

interiér objektu

S úžasným vzhledem

Jedním z pádných důvodů, proč se tekuté tapety nanáší na zeď (nebo i na strop), je jejich vzhled. V porovnání s malířskými barvami nebo s jakýmikoli jinými druhy tapet, vypadají mnohdy až luxusně, přitom se jedná o docela jednoduchou směs složek vesměs přírodního materiálu. S tekutou tapetou můžete směle vyrukovat i do prostor, které považujete za reprezentativní, jako jsou obývací pokoje, restaurace, penziony, kavárny, cukrárny, čajovny atp.

Stačí se porozhlédnout po Internetu a zjistíte, jak úžasné, zajímavé a atraktivní prostředí mohou vytvořit, zvláště pak ve vhodném spojení s bytovými dekoracemi, nábytkem, čalouněním sedacích souprav, křesel a židlí, se závěsy, roletami den a noc, záclonami či koberci. Můžete se některými webovými stránkami, kde jsou vyobrazeny ukázky této tvorby, směle inspirovat.

obytná místnost

S celistvým povrchem beze spár

O tekutých tapetách https://colortap.cz/ se traduje, že dovedou zakrýt drobnější nerovnosti do hloubky dvou až tří milimetrů, tedy např. různé prohlubně, praskliny nebo výstupky. Mohou se hodit třeba tam, kde máte např. v bytě zazděné dveře, kdy zedník použil hrubší štuk, který otvor po dveřích kopíruje, a vy přesně víte, kde se dveře nacházely.

Tekutá tapeta nemá nic společného s tapetou papírovou či vinylovou v rolích, jedná se o sypkou směs, která se ředí s vodou, a nanáší podobně jako zednický štuk. Povrch nanesené tapety je pak jemně plastický, ale po celé ploše v jednotné formě, takže nikde nejsou žádné rýhy, spoje, spáry apod. Zkrátka aplikace tekutých tapet přináší atraktivní vzhled a vytváří dojem profesionální pracovní činnosti.

Category:

Related Posts