Péče a výživa po cvičení

Ihned po docvičení si protáhněte svaly a vypijte sklenici neperlivé vody.

Sprcha: zasloužená regenerace

Dali jste si pořádně do těla a endorfiny se vyplavily. Máte dobrou náladu a už se těšíte do sprchy. Ta je důležitá, aby z pokožky smyla vyloučené škodlivé látky a uvolnilo se svalové napětí. Také se otevřou póry a tím se tělo rychleji ochladí a zklidní.

Další výhody sprchy:

  • smyjete všechny bakterie ze zpocené pokožky
  • zabráníte vzniku vyrážek a ekzémů
  • uvolní se svaly a pokožka se prokrví

cvičení

Tip: vyberte si příjemný a voňavý sprchový gel

Výživa aneb co jíst po cvičení

Po cvičení si pohlídejte, aby vaše tělo dostalo ty správné živiny. Bez toho by totiž cvičení bylo kontraproduktivní. Možná po sportu máte chuť na něco vydatného? Rozhodně se tomuto pocitu nebraňte. Ale nemyslíme tím, abyste spořádali svíčkovou s 5-ti knedlíky. Dbejte na vyvážený poměr bílkovin, tuků i sacharidů. Nejvhodnější je zelenina, bílé maso, obiloviny a luštěniny. Restované kuřecí s rýží a zeleninou může být dobrá volba.

Tip: nezapomeňte na dostatečný pitný režim, v den cvičení alespoň 3l tekutin

losos

Jak jíst zdravě a výživně

Někdy je celý den takový šrumec, že nemáte ani čas se pořádně najíst. Aby tělo nestrádalo, mějte připravené řešení. Mohou to být proteinové tyčinky, ovesné flapjacky nebo nachystaný toust z domova. Celozrnný chléb naplňte zeleninou a kousky kuřecího masa či uzeného lososa.

Tip: nevyrážejte z domu bez vydatné snídaně. Výborným zdrojem bílkovin jsou vajíčka. Připravit je můžete na několik způsobů. My doporučujeme omeletu s hráškem a jarní cibulkou.

K obědu si naservírujte rybí maso. To je totiž skvělý zdroj bílkovin, nenasycených tuků a vitamínů. Jako příloha může být opět zelenina a vařený brambor.

A svačinka v práci? Jednoduchá a rychlá ovesná kaše. Doplňte ji o ořechy, semena a kousky kvalitní čokolády.

Díky kvalitní stravě bude vaše tělo správně fungovat a ze cvičení tak vytěžíte maximum.

Category:

Related Posts