Krásy naší země

Cestování je v naší společnosti velmi oblíbená aktivita. Jen si možná občas příliš neuvědomujeme, jaké privilegium se v tom pro nás ukrývá. Velmi důležité je uvědomit si, že nejen vůbec to, že můžeme přes hranice, nemusíme před tím nic zvláštního zařizovat a nic nebezpečného tam na nás nečeká, je dar. Vedle toho je ovšem nutné vědět, že stále ale existují lidé, pro které je cestování luxus, který si nemohou dovolit z finančních důvodů a krásné exotické dovolené si mohou nechat jen zdát. Navíc, což je v dnešní době často skloňované téma, je cestování náročné pro životní prostředí. Jde o to, že se obvykle musíme nějakým způsobem do vzdálené krajiny dopravit, což obvykle znamená dlouhou cestu autem nebo letadlem.

Pražský hrad

Ať tak či onak, jedná se o proces, který za sebou zanechá výraznou uhlíkovou stopu a odpad. Ovšem, toto není důvod, proč bychom se všichni měli vzdát cestování a už se nikdy v životě nepodívat ani k moři, to by byl krok zpět. Ale je o důvod, proč bychom měli cestovat uvážlivě a proč bychom se mohli po třech letech, kdy strávíme dvoutýdenní dovolenou na Bali, Bahamách, Maledivách a všude možně jinde, zamyslet, zda není dobré jeden rok poznávat krásy zdejší přírody.

Český Krumlov

Abychom dokázali, že jich také není málo můžeme za všechny vyjmenovat třeba Český Krumlov, který v poslední době znají lépe zahraniční turisté než čeští občané. Velkou zajímavostí je také například Žďár nad Sázavou se svým hvězdicovitým kostelem sv. Jana Nepomuckého. Během české dovolené si také můžete stihnout projít různé hrady a zámky s jejich krásnými zahradami, dozvědět se mnoho z historie nejen těchto architektonických památek, ale také celého Českého království. Můžete poznat krásné Prachovské skály známé z různých filmů, můžete se vlastními silami vyšplhat na nejvyšší vrchol České republiky, což vám jistě zajistí spokojený pocit na zbytek roku.

Category:

Related Posts