Co musíte ochutnat na dovolené ve Velké Británii

Velká Británie nemá možná tak známou tradiční kuchyni, jako jiné země, ale určitě se tu najde spoustu skvělých, pro Británii typických jídel, které musíte vyzkoušet, až se zde budete nacházet. Velká Británie je velmi rozlehlá a proto se typická jídla liší tím, v které části se zrovna nacházíte, ovšem ty nejvybranější najdete téměř všude na celém území. Pojďme se tedy podívat na to nejlepší z britské kuchyně.

Skotská vejce

Tohle je zrovna jedno z jídel, které známe i z naší kuchyně. Původně ale pochází právě z Británie. Jedná se o vejce uvařené natvrdo, které jsou obalené v nejrůznějším mase. Nejčastěji se používá mleté vepřové maso. Vejce se poté zapečou nebo se smaží. Často je najdete na talíři s bramborovou kaší.

Anglická snídaně

Jak Britové začínají svůj den? No přeci pořádnou snídaní. Ta, která přímo nese název „english breakfast“, je vydatný a skvělý začátek nového dne. Podává se v různých obměnách, ale základ zůstává stejný. Smažená slanina, párečky, vejce, nejčastěji v podobě volských ok, grilované nebo restované houby, grilovaná rajčátka a fazole v omáčce. K tomu se podává čerstvé pečivo.

anglická snídan

Fish and chips

Jídlo, které najdete v každém britském fast foodu ale i v luxusních restauracích. Vybírají se ryby s bílým masem, nejčastěji tresky, které se smaží v křupavém těstíčku. Podávají se se smaženými hranolky a hráškem. Jídlo je často servírováno v papírových kornoutcích, aby si lidé mohli vzít jídlo sebou a vychutnat si ho třeba na pláži nebo v parku.

fish and chips

Pastýřský koláč

Velmi typické britské jídlo, které musíte rozhodně ochutnat, protože je vynikající. Jedná se o slaný koláč, jehož základem je mleté maso. Nejčastěji se používá hovězí nebo jehněčí. To se uvaří, nebo se jen čerstvě namele a dá do zapékací mísy. Vmíchá se do něj zelenina jako mrkev nebo hrášek a navrch se dá bramborová kaše. Celý koláč se zapeče a podává se s omáčkou.

Category:

Related Posts