Co musíte ochutnat při cestě do Francie

Francie je známá především kvůli svému hlavnímu městu Paříž, kde se skrývají významná turistická místa jako Eiffelova věž, katedrála Notre-Dame, Vítězný oblouk nebo Louvre. Ale Francie to není ten Paříž. Od severu až po jih najdete spoustu malebných míst, které stojí za návštěvu. A jeden z důvodů, proč určitě musíte navštívit Francii, je tamější kuchyně. Obsahuje totiž ty nejlepší pochoutky, které rozhodně musíte ochutnat.

ratatouile

Ratatouille

Tento pokrm určitě budete znát ze stejnojmenné pohádky od Disneyho. Ve skutečnosti se jedná o zdravý pokrm plný zeleniny, který je velmi oblíbenou přílohou ve Francii. Základ tvoří, jak už jsme zmínili, zelenina. Tradičně se do něj přidává lilek, rajčata, cibule, česnek, papriky. K dochucení se používá nejrůznější koření. Nejčastěji se ingredience nakrájí, smíchají a poté zapečou v troubě.

Crêpe

Jedná se o palačinky, které jsou od těch, které jsme zvyklí dělat u nás, o hodně tenčí. Těsto se vyrábí většinou z pšeničné mouky, ale lze použít i jinou. Na crêpe narazíte ve Francii v každé kavárně, restauraci i v pouličních stáncích. Většinou jsou podávány sladké verze plněné ovocem, džemem, nutellou nebo různými krémy, ale mezi Francouzi je oblíbená i sladká verze těchto palačinek. Ty jsou pak plněné třeba různými sýry, masem, šunkou nebo zeleninou.

Bœuf bourguignon

V česku můžete tento pokrm znát také pod názvem hovězí po Burgundsku. Toto jídlo patří mezi tradiční pokrmy francouzské kuchyně a proslavila ho především kuchařka Julie Child. Skládá se z dušeného hovězího, které se podlévá červeným vínem. K tomu patří také různá zelenina. Pokud se správně připraví, jedná se o velmi lahodný pokrm.

makrónky

Makrónky

Toto drobné cukroví je velmi známé i u nás a má mnoho oblíbenců. Vyrobit dokonalé makrónky je práce pro zkušeného cukráře, a říká se, že ty nejlepší ochutnáte právě ve Francii. Těsto je trochu podobné pusinkovému. Taktéž se skládá z bílků a cukru, a navíc je k němu přimíchána mandlová moučka. Mezi dvě takové pusinky se nastříká krém, který může mít různé příchutě, vanilkový, čokoládový nebo ovocný.

Category:

Related Posts